Leidinio numeris:

2012.10.25 (190/2012)

Rodyti

IT ::

„iOS“ ir „Android“ sulauks rimto konkurento

Netrukus rinkoje oficialiai pasirodysianti mobilioji operacinė sistema „Windows Phone 8“ gali tapti stipriu konkurentu „iOS“ ir „Android“ platformoms. Mobiliąsias programėles kuriančių įmonių atstovai tikisi, kad naujas „Microsoft“ produktas bus populiarus, tačiau realias jo galimybes parodys laikas.

Porą metų rinkoje besisukanti „Windows Phone 7“ operacinė sistema per šį laiką nespėjo sudaryti rimtesnės konkurencijos dviem pagrindiniams milžinams, tačiaunaują operacinių sistemų šeimą šį savaitgalį oficialiai pristatysianti „Microsoft“ viliasi, kad suartinta programavimo ir programų vartojimo patirtis mobiliosiose bei kompiuteriams skirtose „Windows“ versijose taps rimtu postūmiu daugeliui kompanijos produktų. Tiesa, daugelis IT įmonių tikina, kad kol kas kalbų apie „Windows Phone“ yra daugiau nei konkrečių darbų, tačiau „Microsoft“ plėtros galimybių mobiliajame segmente jos kol kas nenurašo. Monika Katkutė, mobiliąsias programėles kuriančios UAB „Lemon Labs“ komunikacijos vadovė, komentuoja, kad tarp užsakovų kol kas populiariausia „Apple“ plėtojama „iOS“ platforma – aplikacijos pirmiausia gaminamos būtentjai, tik tuomet svarstoma „Android“ versija, o pati bendrovė net neturi „Windows Phone“ programuoti mokančių specialistų. „Susidomėjimas „Windows Phone“ menkas, rinka nuolatos stebima, bet poreikio vis dar nėra. Kita vertus, klientai jau dabar ieško alternatyvų populiariausioms operacinėms sistemoms. Jeigu klientui pakanka mobilios svetainės, tai nereikia ir programėlių, bet jeigu plačiau norima išnaudoti telefono galimybes, programėlės visgi reikėtų“, – dėsto p. Katkutė.

Piešia renesansą

Kiti rinkos dalyviai apie būsimąją „Microsoft“ sistemą kalba entuziastingiau. Štai Agnius Paradnikas, programavimopaslaugų ir IT konsultacijų UAB „Visma Lietuva“ vyriausiasis programuotojas, tvirtina, kad pagal programėlių kokybę „Windows Phone“ (WP) lenkia lyderes, tačiau „iOS“ ir „Android“ kol kas laimi kiekybe – „Android“ skaičiuoja per pusę milijono, o „Windows“ – tik daugiau kaip 100.000 programėlių. Tačiau tai jam nesutrukdė pačiam pabandyti programuoti „Windows Phone“. „WP nuo kitų operacinių sistemų radikaliai skiriasi vartotojo sąsaja – ji palankesnė vartotojui, paprastesnė. Be to, „Windows Phone“ lengviau kurti geros kokybės ir greitas programėles“, – pasakoja pašnekovas, pats prieš pusmetį sukūręs socialinę programėlę „Weepin“, skirtą dalintis informacija apie transporto eismą.Pavyzdžiui, per programą galima pranešti apie tam tikrame kelio ruože budinčią policiją. Sužibėti būsimajai „Windows Phone 8“ versijai gali padėti vienoda programavimo aplinka – ja konkurentai pasigirti kol kas negali. „Windows 8“ veikia bet kuriuose „Microsoft“ įrenginiuose: nesvarbu, ar tai būtų stacionarusis, ar nešiojamasis, ar planšetinis kompiuteris, ar telefonas. Net „Apple“ to neturi. Dėl šios idėjos „Microsoft“ ir turi sulaukti renesanso“, – svarsto Vygintas Jasiulis, IT konsultacijų ir mokymų UAB „CTG“ pardavimo vadovas.Visgi programuotojas ir vaizdo žaidimų kūrėjas Paulius Liekis „Windows Phone 8“ populiarumo taip drąsiai neprognozuoja.„Ir su „Android“ buvo panašus atvejis: kai atsirado, visi norėjo, bet „iOS“ iki šiol išlieka lyderė“, – teigia p. Liekis. Tarptautinių apdovanojimų pelniusio žaidimų kūrėjo vertinimu, „Windows Phone 8“ platforma kol kas nėra itin tinkama mobiliesiems žaidimams kurti.

Paskutinė galimybė

Nors „Microsoft“ ne vieną dešimtmetį yra vienvaldė kompiuterių operacinių sistemų lyderė, „Windows Phone“ rinkos dalis pastaruoju metu Lietuvoje siekia vos 6–8%, o rinkos dalyviai kalba, kad nauja JAV milžinės koncepcija atrodo prasmingai, tačiau pardavimų rezultatai priklausys ne vien nuo teorijos, bet ir nuo „Microsoft“ pastangų dirbant su ryšio operatoriais